Hurá! V květnu opět otevřeno!

Hurá! V květnu opět otevřeno!

Po dlouhém čekání nás konečně pustili do školek. Hurá! Květnové sluníčko jsme tedy nabíraly plnými doušky.

Hned od prvního března jsme byli nuceni z důvodů vládních opatření vztahujícím se k pandemii Covid-19 zavřít Bobříky na dva celé měsíce. S pokročilým jarem v rozpuku ale přišly i dobré zprávy a my jsme konečně v květnu mohli opět otevřít. Děti změnu zvládli skvěle a mají náš velký obdiv! Jelikož jsme se jich také již nemohly s chůvami dočkat, měly jsme připravenou celou řadu her, nových říkanek, rozcvičkových kreací a tanečků a i nové výtvarné aktivity související s jarem.

Začali jsme se učit o tom, co roste, jaké dobroty najdeme na záhoncích a v sadech a zkusili jsme si také sami stříhat a malovat s molitanem a krepákem! Také jsme dělali tematicky vázičky s květinkami na párátku a srdíčková přáníčka s básničkou pro maminky na Den Matek. Doufáme, že všechny maminky tento den oslavili a přejeme hodně radosti a odpočinku i za náš tým Bobříků!

Mimo svátek maminek jsme oslavili ještě zpětně Maxíkovo narozeniny. Děkujeme mamince za dobrůtky pro děti!

Květnové počasí bylo vcelku prima a tak jsme chodili často ven. Už toho hodně ujdeme, takže jsme si udělali procházku i na trhny na "Jiřák", kde jsme do školky koupili krásné květinky za okno. Posléze jsme si květinky i sami namalovali a vyzdobili jimi celou školku.

Ve dnech, kdy sluníčko mělo dovolenou a oblohu zahalily mraky, jsme si z toho nic nedělali a vyrobili jsme si vlastní sluníčko - školkové. Paprsky z obtisků dětských ručiček nám tedy září za okny za jakéhokoli počasí. Pro případ větrného počasí jsme si vyrobily veselé větrníky a ozdobili jím i pár školkových květináčů.

Samozřejmě jsme na jaře nemohli vynechat ani tvoření zvířátek, které k němu patří. Nejoblíbenější byla asi tvorba 3D včeliček.

Jelikož se tento měsíc povedlo jedné z tet přijít o soukromý telefon, na kterých měla uložené všechny fotografie, nemáme bohužel dokumentaci všech událostí. Věříme, že si to ale děti ve svých vzpomínkách vše uložily a budou se z těch pozitivních zážitků těšit.

Fotogalerie

fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto