A byl tu MÁJ, našich Bobříků čas

A byl tu MÁJ, našich Bobříků čas

V květnu nás čekaly dvě velké oslavy 3. narozenin a to našeho Mikuláška a Viktorka. Moc jsme si je užili a rodičům děkujeme za výborné dobroty, které na oslavu přinesli. Maminkám jsme vyrobili nádherné korále z těstovin ke Dni matek. K naší kamarádce Toničce chodíme na záhonek zalívat kytičky, které jsme zaseli a zasadili. Když je venku krásně, chodíme ven na hřiště, na procházky, kontrolujeme stavbu hřiště, běháme do schodů a hledáme i broučky- už známe berušky, kovaříka a dokonce i mšice. A když nám prší, tvoříme....berušky, včelky, pavoučky, květiny, jehňátka....vše co je spojené s jarem a jarní přírodou. Dokonce jsme si vyrobili výýýýbornou šťávu z bezových květů, protože BEZ je velmi zdravá rostlina a krásné voní. Našim velkým dnem byl EKO program: DATEL, doktor stromů, za kterým jsem se vydali do Riegrových sadů. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o tom jak datel pracuje a jak léčí. Tak ahooooj květne, bylo nám s tebou skvěle a už se těšíme na červen. Bobříci (více)

DUBEN...ještě chviličku u Bobříků budem

DUBEN...ještě chviličku u Bobříků budem

Měsíc duben nám přinesl plno nových zážitků - pozorovali jsme včelky, berušky, rozkvétání stromů, ptáky sedící na hnízdech. Čápi, které pozorujeme přes web kamery, právě sedí na vejcích a my čekáme, kolik mláďat se jim vylíhne. A tvoříme právě podle toho, co se kolem nás děje: ptačí mláďata v hnízdě, rozkvetlé stromy, zlatice, planetu Zemi,... Navštívili jsme solnou jeskyni a oslavili jsme DEN ZEMĚ, kdy jsme se učili, jak se otáčí planeta kolem Slunce, jak naší Zemi můžeme pomáhat, ale i jak jí lidé škodí. Také už víme, co znamená modrá s zelená barva na naší planetě. Chodíme na hřiště, kde si spolu hrajeme na cokoliv nás napadne. Tři naši Bobříci - Taruška, Tonička a Sebastianek oslavili své 3.narozeniny. Užili jsme si překrásné oslavy a pochutnali jsme si na báječných dobrotách, které děti přinesly. A teď se všichni těšíme, co nového nám přinese měsíc květen. (více)

BŘEZEN ... k Bobříkům  za kamna si vlezem

BŘEZEN ... k Bobříkům za kamna si vlezem

Procházky, tvoření, cesty na hřiště, muzicírování, kotrmelce, to vše jsme zažili v březnu. Povídání a tvoření na téma Velikonoce nás velmi bavilo. Malovali jsem vyfouknutá vajíčka, zaseli jsme osení, které nám krásně vyrostlo. Povídáme si o jaru, o květinách, o příletu vlaštovek a sledujeme hnízdění čápů na komíně. K tomu nás krásně doplnilo divadlo Hody, hody, doprovody, které bylo plné jara, velikonočních tradic, muziky a povídání. Kubíček s námi oslavil 3. narozeniny. Moc děkujeme mamince za výtečné dortíčky. (více)

ÚNOR bílý, Bobříci opět sílí

ÚNOR bílý, Bobříci opět sílí

Pomalu odchází zima a Bobříci se posilují cvičením jógy, prvními návštěvami na hřiště a procházkami. Oslavili jsme svatého Valentýna tím, že jsme si vyrobili svícny plné srdíček. Náš masopustní karneval, na který se sešlo plno nádherných masek jsme si zpestřili soutěžemi a malými odměnami. Tomášek oslavil svoje 3.narozeniny. Moc děkujeme rodičům za bábovku, kterou Bobříci celou snědli. Koncem měsíce nás navštívili studentky lékařské fakulty s programem: NEMOCNICE PRO MEDVÍDKY a dětem ukázali, že se vůbec u lékařů nemusí bát, společně jsme ošetřili plyšáčky, provedly rentgen, zkoumali jak to vypadá v našem těle a jaké máme orgány. (více)

LEDEN

LEDEN

Dárečky od Ježíška, mrzne až praští, tři králové, běháme, cvičíme, tvoříme a na únor se těšíme. (více)

Prosinec - Advent a Vánoce - Bobříci milují je velice

Prosinec - Advent a Vánoce - Bobříci milují je velice

Náš kamarád Edík oslavil své 3.narozeniny a zároveň nám odchází do velké školky a my mu přejeme hodně štěstí a vstřícné paní učitelky. Školku už nám zdobí vánoční stromeček, tvoříme maňásky anděla, čerta a Mikuláše, kteří nás osobně navštívili s bohatou nadílkou. Povídáme si o adventu, vánocích a Štědrém dni. Když nám počasí dovolí, zajdeme se pohoupat na hřiště. Připravili jsme vánoční setkání pro naše nejbližší, společně jsme tančili i zpívali, povídali a vyráběli svícen z jablíček. A teď?....teď už se všichni těšíme na Ježíška. Vaši Bobříci. (více)

Listopad a pod bundičky se nám vkrádá chlad

Listopad a pod bundičky se nám vkrádá chlad

Svatý Martin nám sníh nepřivezl, ale husičky i Martina na koni jsme si vytvořili, povídáme si o dešti, hýbeme se, cvičíme, na procházky stále chodíme, hrajeme si s kaštany a házíme po sobě listí. Dokonce zkoušíme i první jógové cviky s naší myškou tanečnicí :). Přijelo k nám divadlo s nádhernou Vánoční tématikou, napadl sníh a my se připravujeme na advent, povídáme si o čertíkovi, andělovi a Mikulášovi. (více)

Říjen ... Bobříci, duchové, dýně, listí, kaštany, houby a krásný podzim

Říjen ... Bobříci, duchové, dýně, listí, kaštany, houby a krásný podzim

Tvoříme, radujeme se z barevného listí, oslavili jsme Helloween, poznáváme podzimní přírodu. Začali jsme chodit do solné jeskyně, stále co nejvíce chodíme ven, i když bacily na nás útočí ze všech stran. (více)

V září, noví Bobříci u nás září

V září, noví Bobříci u nás září

Vítáme všechny nové kamarády a těšíme se na společné dobrodružství. (více)

Prázdniny u Bobříků

Prázdniny u Bobříků

S lodičkami jsme se vypravili k moři, kde nás vítaly chobotničky a medúzky. Vypravili jsme se na hřiště k Drakovi, oslavili jsme Mikelkovi 3.narozeniny a také jsme se loučili s některými našimi kamarády a nové jsme u nás přivítali. V srpnu už pomalu poznáváme nové kamarády, kteří k nám od září začnou chodit, na hřišti jsme téměř denně a také velmi tvoříme a hrajeme si. A když třeba prší, stavíme si bobří překážkovou dráhu. Oslavili jsme 3.narozeniny Mikuláška a rozloučili jsme se s Kubíkem, Lotkou, Máťou a Ondráškem a Toničkou, kteří už půjdou do velké školky. (více)

Červen červený - Bobříků tetelení

Červen červený - Bobříků tetelení

Oslavili jsme den dětí, Bobříci si vysoutěžili čokoládové medaile a zmrzlinku, s tetou Marťou jsme navlékali andílky pro štěstí, Fanoušek oslavil své 3.narozeniny a donesl kamarádům dobrůtku. Venku nám krásně prší a příroda se raduje, vyrábíme mláďátka ptáčků, která se právě líhnou. Pro tatínky se učíme básničku a vyrábíme překvapení :). Vydali jsme se na výlet do Riegrových sadů, kde jsme si krom hřiště užili i svačinku v trávě :) a koncem června jsme se rozloučili se školním rokem a s dětmi, které už nám odchází do velké školky. Ještě jednou všem moc děkujeme, bylo to krásné. Přejeme vám nádherné léto a dětem vlídné nové paní učitelky a hodné kamarády. (více)

Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl BOBŘÍKŮ čas !!!

Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl BOBŘÍKŮ čas !!!

Tvoříme kvetoucí stromy, Daneček oslavil svoje 3.narozeniny, naučili jsme se básničku pro maminky a vyrobili jsme jim krásné vázičky, Jenovéfka s námi oslavila 3.narozeniny, užíváme si sluníčka, písku a houpaček, rozloučili jsme se s Tomáškem a těšíme se ne červen :) hlavně na DEN DĚTÍ. (více)

Duben ...stále u Bobříků budem

Duben ...stále u Bobříků budem

Vítáme jaro, tvoříme - slepičky nám snesly vajíčka a vylíhla se nám krásná kuřátka, stále častěji chodíme na procházky a na hřiště, Ondrášek oslavil 3.narozeniny, rozloučili jsme se s naší milovanou Frídičkou. Čarodějnický rej a čarodějnické úkoly jsme si náramně užili a těšíme se na květen. (více)

Březen ... k Bobříkům vlezem

Březen ... k Bobříkům vlezem

Kubík a Tánička oslavili 3.narozeniny, motýlci, kytičky, sejeme travičku, barvíme vajíčka, učíme se nové básničky a písničky, vítáme jaro. (více)

Únor bílý, Bobříci sílí

Únor bílý, Bobříci sílí

Sněhuláci, sníh a mráz za oknem, jak se oblékáme v zimě, Lotka a Tomík oslavili 3.narozeniny, jsme vášniví čtenáři, bylo u nás divadlo. Se sluníčkem na hřišti, Valentýnské svíčky, loučení s tetou Kačkou, masopustní koláče (více)

V lednu zase vesele do školky za kamarády

V lednu zase vesele do školky za kamarády

Tří Králové, naše procházky na hřiště, lednové tvoření a Tonička oslavila 3roky (více)

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Vše nejlepší v roce 2023, štěstí, zdraví, lásku a spokojenost Vám přejí BOBŘÍCI. (více)

Vánoční čas

Vánoční čas

Zdobení stromečku, zimní a vánoční tvoření, hurááá sníííííh, Janečkovi jsou 3 roky a přišel k nám Ježíšek (více)

Advent a Mikuláš

Advent a Mikuláš

Výroba adventního věnce, kuchtíci a jejich limonáda a přišel k nám Mikuláš (více)

Tiskátka z jablíček aneb

Tiskátka z jablíček aneb

podzim v plném proudu a kuchtíci vařili na zahřátí puding (více)

Svatý Martin, husičky a toustíky od kuchtíků

Svatý Martin, husičky a toustíky od kuchtíků

Svatý Martin na koni, jako první zazvoní... nám u dveří a připomíná...že s ním přicházívá zima (více)

Bobří olympiáda

Bobří olympiáda

a dlouhá výprava na "Lobkovičák" (více)

Dušičkové dýně, Halloweenská strašidla

Dušičkové dýně, Halloweenská strašidla

a výborné jednohubky od našich kuchtíků. (více)

Jáchymek slaví 3. narozeniny

Jáchymek slaví 3. narozeniny

Tvoříme a hrajeme si, stavíme z nových kostek, v malém kuchtíkovi jsme vařili výýýýborný salát a navštívila nás fenka Mája, kterou jsme si mohli všichni pohladit a pomazlit. (více)

Nakládání zelí

Nakládání zelí

Aneb....co si sklidíme, to si uskladníme (více)

Barevný říjen II.

Barevný říjen II.

Konala se u nás velká DRAKIÁDA a v celé školce nám lítají krásní a barevní draci. V kuchtíkovi jsem si připravovali zdravé svačinky. (více)

Barevný říjen I.

Barevný říjen I.

Listí nám zasypalo domeček, malujeme jak skáčeme do kaluží v holínkách, chodíme na podzimní procházky i na hřiště a naše milovaná Frídička oslavila své 3.narozeniny. V malém kuchtíkovi jsme se učili dělat nudličky do polévky. (více)

Záříme v září

Záříme v září

Vítáme u nás nové kamarády, postupně si na sebe zvykáme, malujeme, hrajeme si, učíme se chodit na procházky. Všem to jde výborně. Jsme šikovná bobří parta :) (více)

Letní tvoření

Letní tvoření

Nezahálíme ani o prázdninách (více)

Loučení

Loučení

Z celého srdce děkujeme všem našim bobříčkům a jejich rodičům za úžasné setkání. (více)

DEN DĚTÍ

DEN DĚTÍ

aneb makrónkový den (více)

Květen

Květen

Lásky čas i u Bobříků (více)

Duben .... ještě u Bobříků budem

Duben .... ještě u Bobříků budem

Sluníčko už hřeje a my jsme více venku než ve školce a pozorujeme jak kvete příroda, jak zpívají ptáci a jak se příroda probouzí (více)

Březen ... k Bobříkům vlezem

Březen ... k Bobříkům vlezem

Vítáme jaro, pracujeme s hlínou, voní nám tu kytičky (více)

Únor bílý, pole sílí

Únor bílý, pole sílí

My máme síly dost, i když nám sníh nenapadl a proto... (více)

Lednové dny u Bobříků...

Lednové dny u Bobříků...

jsou plné her, smíchu a radosti (více)

Šťastný rok 2022

Šťastný rok 2022

Vám přejí naši králové a královny (více)

Přišel k nám Ježíšek

Přišel k nám Ježíšek

Bylo to krásné a plné radosti a smíchu. (více)

Těšíme se na Vánoce,

Těšíme se na Vánoce,

voní nám tu prskavky a zpíváme si koledy (více)

Adventní čas u Bobříků

Adventní čas u Bobříků

Zdobíme stromeček, vyrábíme adventní věnce a těšíme se z příchodu Mikuláše i Vánoc (více)

A máme tu listí pad

A máme tu listí pad

Nějak nám to rychle letí, přišel k nám ten Martin děti? (více)

Říjnové dny u Bobříků

Říjnové dny u Bobříků

pavouci, netopýři a sovičky (více)

Barevný říjen

Barevný říjen

Tvoříme, procházíme se, hrajeme si a už ve školce spinkáme (více)

Vinobraní, oslava a podzim se blíží

Vinobraní, oslava a podzim se blíží

....a my si chystáme podzimní barvy (více)

Půlka září utekla.....

Půlka září utekla.....

...a k nám se přidalo několik nových kamarádů a protože nám sluníčko ještě dopřává, chodíme každé dopoledne na procházky a na hřiště a potom máme vždy vééélkýýýýý hlad. (více)

Záříme v září

Záříme v září

Sluníčko nám svítí a my se vítáme s novými "bobříky", seznamujeme se, hrajeme si a chodíme ven. (více)

Výletění, slunění, prázdniny!

Výletění, slunění, prázdniny!

Hurá, začaly nám prázdniny! A my si je s dětmi moc užíváme. (více)

Hurá! V květnu opět otevřeno!

Hurá! V květnu opět otevřeno!

Po dlouhém čekání nás konečně pustili do školek. Hurá! Květnové sluníčko jsme tedy nabíraly plnými doušky. (více)

Eskymácký únor

Eskymácký únor

Ještě před uzavřením jsme si s dětmi stihli užít spoustu legrace. Fotoreportáž najdete v článku níže. (více)

Dočasné uzavření DS Bobříci

Dočasné uzavření DS Bobříci

Nařízení vlády ČR (více)

Na Nový rok o sněhový krok :-)

Na Nový rok o sněhový krok :-)

Po Vánočním lenošení a odpočinku zpět ve školce v plné síle. (více)

Vánoce přicházejí

Vánoce přicházejí

Prosinec je opet tady! (více)

Ve znamení oslav

Ve znamení oslav

Tento měsíc jsme mimo listopadového tvoření a nových tanečků i oslavili jeden svátek a dvoje narozeniny. (více)

Podzim v plném proudu

Podzim v plném proudu

Pojďme si všichni hrát, pojďme podzim přivítat! (více)

Záříme v září

Záříme v září

Vítání nového školního roku s novými dětmi. (více)

Hravé prázdniny

Hravé prázdniny

Léto bylo plné zábavy! Ať už venku na hřištích, na procházkách či uvnitř v herně při zábavných hrách, pohádkovém divadle či letním didaktickém tvoření. (více)

Zápis dětí na školní rok 2020/2021

Zápis dětí na školní rok 2020/2021

Do dětské skupiny Bobříci právě probíhá zápis dětí na školní rok 2020/2021. (více)

Konec školního roku

Konec školního roku

Některé děti odcházejí z naší skupinky Bobříci do státních školek a tak jsme pro ně s ostatními přichystali malý piknik a užili si společně poslední den plný zábavy :-) (více)

Ohlédnutí za aktivitami v květnu

Ohlédnutí za aktivitami v květnu

Když nám nepřeje počasí, vyrábíme a moc si to užíváme... (více)

Valentýnská přání

Valentýnská přání

Vyrábíme přáníčka pro naše nejmilejší maminky.. (více)

Návštěva knihovny

Návštěva knihovny

Ve čtvrtek 16.1 jsme s dětmi navštívili knihovnu (více)

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Dne 5.12. nás v naší dětské skupině navštívil Mikuláš se svými pomocníky andělem a čerty. (více)

Zdraví

Zdraví

V měsíci Listopad jsme se zaměřili na téma zdraví! (více)

Začátek nového školního roku

Začátek nového školního roku

Na začátku nového roku jsme přivítali společně s novými dětmi, také podzim. (více)

Za zábavou do kina

Za zábavou do kina

Za odměnu jsem vyrazili do kina na pohádku Příběh hraček. (více)

Letní radovánky

Letní radovánky

S naší skupinkou jsme se vydali na výlet na nedalekou zahrádku s bazénkem. (více)

Besídka

Besídka

Abychom rodičům předvedli, co jsme se za celou dobu naučili, uspořádali jsme s dětmi besídku! (více)

Návštěva knihovny

Návštěva knihovny

Návštěva programu v knihovně na téma "Krtek a léto". (více)

Ohlédnutí za březnovými aktivitami

Ohlédnutí za březnovými aktivitami

Březnové aktivity ve znamení jara (více)

BŘEZEN ... k Bobříkům za kamna si vlezem

Procházky, tvoření, cesty na hřiště, muzicírování, kotrmelce, to vše jsme zažili v březnu. Podívání a tvoření na téma Velikonoce nás velmi bavilo. Malovali jsem vyfouknutá vajíčka, zaseli jsme osení, které nám krásně vyrostlo. Povídáme si o jaru, o květinách, o příletu vlaštovek a sledujeme hnízdění čápů na komíně. K tomu nás krásně doplnilo divadlo Hody, hody, doprovody, které bylo plné jara, velikonočních tradic, muziky a povídání. Kubíček s námi oslavil 3. narozeniny. Moc děkujeme mamince za výtečné dortíčky. (více)

Únor bílý, Bobříci opět sílí

Pomalu odchází zima a Bobříci se posilují cvičením jógy, prvními návštěvami na hřiště a procházkami. Oslavili jsme svatého Valentýna tím, že jsme si vyrobili svícny plné srdíček. Náš masopustní karneval, na který se sešlo plno nádherných masek jsme si zpestřili soutěžemi a malými odměnami. Tomášek oslavil svoje 3.narozeniny. Moc děkujeme rodičům za bábovku, kterou Bobříci celou snědli. Koncem měsíce nás navštívili studentky lékařské fakulty s programem: NEMOCNICE PRO MEDVÍDKY a dětem ukázali, že se vůbec u lékařů nemusí bát, společně jsme ošetřili plyšáčky, provedly rentgen, zkoumali jak to vypadá v našem těle a jaké máme orgány. (více)

Prosinec - Advent a Vánoce - Bobříci milují je velice

Náš kamarád Edík oslavil své 3.narozeniny a zároveň nám odchází do velké školky a my mu přejeme hodně štěstí a vstřícné paní učitelky. Školku už nám zdobí vánoční stromeček, tvoříme maňásky anděla, čerta a Mikuláše, kteří nás osobně navštívili s bohatou nadílkou. Povídáme si o adventu, vánocích a Štědrém dni. Když nám počasí dovolí, zajdeme se pohoupat na hřiště. Připravili jsme vánoční setkání pro naše nejbližší, společně jsme tančili i zpívali, povídali a vyráběli svícen z jablíček. A teď?....teď už se všichni těšíme na Ježíška. Vaši Bobříci. (více)

Prosinec - Advent a Vánoce - Bobříci milují je velice

Náš kamarád Edík oslavil své 3.narozeniny a zároveň nám odchází do velké školky a my mu přejeme hodně štěstí a vstřícné paní učitelky. Školku už nám zdobí vánoční stromeček, tvoříme maňásky anděla, čerta a Mikuláše, kteří nás osobně navštívili s bohatou nadílkou. Povídáme si o adventu, vánocích a Štědrém dni. Když nám počasí dovolí, zajdeme se pohoupat na hřiště. Připravili jsme vánoční setkání pro naše nejbližší, společně jsme tančili i zpívali, povídali a vyráběli svícen z jablíček. A teď?....teď už se všichni těšíme na Ježíška. Vaši Bobříci. (více)

Prosinec - Advent a Vánoce - Bobříci milují je velice

Náš kamarád Edík oslavil své 3.narozeniny a zároveň nám odchází do velké školky a my mu přejeme hodně štěstí a vstřícné paní učitelky. Školku už nám zdobí vánoční stromeček, tvoříme maňásky anděla, čerta a Mikuláše, kteří nás osobně navštívili s bohatou nadílkou. Povídáme si o adventu, vánocích a Štědrém dni. Když nám počasí dovolí, zajdeme se pohoupat na hřiště. Připravili jsme vánoční setkání pro naše nejbližší, společně jsme tančili i zpívali, povídali a vyráběli svícen z jablíček. A teď?....teď už se všichni těšíme na Ježíška. Vaši Bobříci. (více)

Listopad a pod bundičky se nám vkrádá chlad

Svatý Martin nám sníh nepřivezl, ale husičky i Martina na koni jsme si vytvořili, povídáme si o dešti, hýbeme se, cvičíme, na procházky stále chodíme, hrajeme si s kaštany a házíme po sobě listí. Dokonce zkoušíme i první jógové cviky s naší myškou tanečnicí :). Přijelo k nám divadlo s nádhernou Vánoční tématikou, napadl sníh a my se připravujeme na advent, povídáme si o čertíkovi, andělovi a Mikulášovi. (více)

(více)